Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiednie terrarium do hodowli żółwia

Hodowla gadów cieszy się coraz większą popularnością, dlatego też w sklepach zoologicznych od pewnego czasu zaczęły się pojawiać liczne akcesoria do nich. Szczególnie chętnie są wybierane żółwie, które nie budzą takich obaw jak na przykład węże, a są dość łatwe i niedrogie w utrzymaniu. Zainteresowani tymi zwierzętami wybierać mogą wśród paru gatunków, które się od siebie różnią wymaganiami i wyglądem. Po pierwsze zdecydować się należy, czy żółw którego się chce ma być jedynie lądowy, czy może wodno-lądowy.

W tym drugim przypadku pomyśleć trzeba o zapewnieniu mu niezbędnego miejsca na kąpiele, jakie musi spełniać potrzeby zwierzęcia. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyło temperatury, ponieważ część gatunków pochodzi z cieplejszych miejsc i niewykluczone że potrzebne będzie zorganizowanie odpowiedniego ogrzewania. Wybierając terrarium z wyposażeniem dla żółwia należy zwrócić odpowiednią uwagę na jego pojemność.

Najlepiej jeśli powierzchnia będzie mniej więcej dziesięć razy większa od rozmiaru całej skorupy, ale liczyć to trzeba dla żółwia dorosłego. Najlepiej od razu postawić na kupno takiego, jak ma być docelowo, niż co dwa lata odwiedzać terrarium sklep jedynie po to żeby kupić większy model. W przypadku żółwi lądowych na dno należy ułożyć materiał, który będzie pasował do konkretnego gatunku. Żółwie wodno-lądowe muszą też mieć odpowiednie miejsce z woda, w którym będą się mogły w całości zanurzyć i trochę popływać. Koszt kupna i urządzenia terrarium raczej nie przekroczy kilkuset złotych, nie będzie także dużego problemu z jego czyszczeniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY