Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic realizowana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie rozmowy wzięte pod uwagę są wyznaczniki takie jak: rodzaj choroby, inne schorzenia pacjenta, przyjmowane specyfiki medyczne, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, kontuzje z przeszłości. W czasie konsultacji odbywa się też analiza siły mięśniowej pacjenta i może zostać zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywracać sprawność w obrębie układu ruchu.

Można między innymi oczekiwać: przywrócenia pełnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź obniżenia czucia dolegliwości w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Abstrahując od tego, z czym będzie zmagać się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywracać rolę narządu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny wzmocni osłabione mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawia całą sprawność. W Sports Medic może również odbywać się rehabilitacja chorych po zabiegach, polegająca na zastosowaniu się do zaleceń ortopedów i powrocie do zwykłego stylu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przeżytych urazach. Można na rehabilitację trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, choroby w takiej placówce leczone są również z wykorzystaniem iPRF w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W ośrodku wykonywane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem z wykonaniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY