Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób wybrać psa oraz co zakupić przed przybyciem zwierzaka do domu?

Jeżeli w naszym domu przebywa szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego prawidłowym wychowaniem. Jest to ważne zwłaszcza, wobec tego, że już pierwsze miesiące życia każdego psa mają gigantyczne znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli nasza opieka wobec czworonoga będzie prawidłowa, prędko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeśli chcemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, kiedy skończy siódmy tydzień życia, bo do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie czworonoga z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, albowiem w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy psa z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia psa, w której to w przyszłości zapisane zostaną szczepienia, czy też uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł wypocząć oraz pobawić się. Naturalnie powinniśmy schować przedmioty rodzaju akcesoria dla psa sklep, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, ponieważ pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W przypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy też meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Możemy zakupić też dla psa odpowiednie zabawki, najprzyzwoiciej twarde, bowiem pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Jest kilka zasad, do których warto się zastosować, by wychowanie naszego psa przebiegało w sposób miły i bezkonfliktowy. Przede wszystkim nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy może on pomyśleć, iż kara jest za to, że załatwia się on najzwyczajniej w świecie w opisującej nas obecności. To spowoduje, iż pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby także chwalić czworonoga oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY