Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Z jakiego powodu turyści wyjeżdżający do USA muszą się rejestrować w ESTA?

Osoby nieco starsze na pewno będą pamiętać emocje związane ze staraniem się o uzyskanie wizy do USA. Do rozmowy z konsulem trzeba się było bardzo dobrze przygotować, a i tak nikt nie dawał żadnej pewności, że takie pozwolenie się dostanie, bowiem niejednokrotnie występowały odmowy bez żadnego wyjaśnienia.

Obecnie sytuacja wygląda dużo lepiej. Przed kilku laty nasz kraj spełnił niezbędne warunki na to, aby przystąpić do bezwizowego ruchu i od tamtego momentu osoby udające się w celu turystycznym lub medycznym mogą to zrobić w oparciu o procedurę uproszczoną.

W tym celu wymagane będzie zarejestrowanie internetowego formularza esta do usa. Formularz ten posiada informacje o danych osobowych, cel podróży oraz, co jest ważne, numer paszportu wyposażonego w elektroniczny chip. Koszt zawnioskowania o pozwolenie nie należy do wysokich, bowiem jest to zaledwie czternaście dolarów, a uzyskane pozwolenie umożliwia wielokrotny wjazd na teren USA przez równe dwa lata. Po skończeniu tego okresu trzeba ponownie złożyć wniosek.

Trzeba pamiętać, że pozwolenie pozwala tylko na pobyt w celach turystycznych lub medycznych. Jeśli ktoś planuje rozpocząć naukę lub pracować, to musi wystąpić o wydanie wizy. Ta metoda jest także przewidziana dla osób, które dostały odmowę w ESTA, one również muszą się pojawić na wizycie u konsula. Decydując się na podróż pamiętać należy o jednym ważnym szczególe. Przetworzenie formularza i wydanie zgody czasami będzie trwać 72 godziny, dlatego też warto się za te formalności zabrać odpowiednio wcześnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY