Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

OC a pomoc drogowa – kiedy tak właściwie masz możliwość skorzystać?

Zabezpieczenie samochodowe OC musi mieć każdy z nas. To właśnie dzięki temu jesteśmy uprawnieni do tego, by poruszać się stworzonym przez nas samochodem po krajowych drogach. W czasie, kiedy tak właściwie dojdzie do wypadku, to możemy w ten sposób zapewnić drugiej osobie profesjonalne odszkodowanie. Zasada jest taka, iż odszkodowanie wypłaca przedstawiciel poszkodowanemu. Mimo to może on potem postarać się o zwrot pieniędzy do właściciela polisy OC.

Następuje to w czasie, gdy nie posiadał on uprawnienie do kierowania danym pojazdem, zbiegł z miejsca zdarzenia, wyrządził krzywdę umyślnie, wyrządził szkodę pod wpływem alkoholu, lub środków odurzających, narkotyków. Takie samo postępowanie zachodzi w sytuacji, gdy winny wszedł w posiadanie auta w skutek popełnienia przestępstwa. Wówczas jest on zobowiązania do poniesienia takich wszelkich kosztów, jakie dotyczyły zapewnienia odszkodowania poszkodowanemu.

Ubezpieczalnia będzie starała się skierować do niego odpowiednie rachunku, które on musi pokryć w danym terminie, okresie. Czasem dochodzi do bardziej trudnych przypadków samochodowych. Na przykład winny nie posiadał ubezpieczenia OC, wówczas jesteśmy w stanie uzyskać zadośćuczynienie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Tak w związku z tym to nasza ubezpieczalnia będzie zapewniała nam odszkodowanie w tej sprawie – również laweta Dąbrowa Górnicza. Jednak nie zawsze dochodzi do takiego rozwiązania.

Na przykład na poszkodowanym może ciążyć obowiązek wyrównania strat, kotnych nie poniósłby, jeżeli by skorzystał z polisy OC winnego danego zdarzenia, kolizji samochodowej. Do takich strat jesteśmy w stanie na przykład zakwalifikować opłatę za uzupełnienie kwoty ubezpieczenia po szkodzie, utrata mianych zniżek za bezszkodową jazdę. Czasem w polisach AC zauważymy udział własny. W takim przypadku ubezpieczalnia jest obowiązkowa za pokrycie 70% kosztów, poza tym ma prawo wziąć pod szczególną uwagę zwrócenie kosztów za wymienniki, a nie części, jakie są oryginalne. Dobrze w następstwie tego będzie starać się korzystać z ubezpieczenia winnego, w owym czasie wszystko przebiega w dogodniejszej sytuacji, też dla poszkodowanego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY