Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ogrodowa huśtawka – na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę przy jej wyborze

Posiadacze ogrodów mają mnóstwo opcji na ich urządzenie. Jednym z ciekawszych, a na pewno bardzo praktycznych pomysłów, będzie kupno huśtawki. Tego typu huśtawka ogrodowa jest świetnym miejscem na relaks, można na niej poczytać książkę, zwyczajnie posiedzieć, a nawet uciąć drzemkę.

Wybór odpowiedniego modelu będzie uzależniony od paru rzeczy. Po pierwsze duże znaczenie ma ilość dostępnego miejsca. Jeśli powierzchnia ogrodu nie zalicza się do największych, to raczej lepiej zrezygnować z większych wersji.

Przeciętny stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech osób może mieć długość nawet 2,5 metra, tak więc całość konstrukcji będzie zajmowała spory teren. Trzeba również mieć na uwadze sposób montażu. Przy większych modelach jest zalecane, aby je stawiać na utwardzone powierzchni, takiej jak betonowe konstrukcje czy żwir. Następną sprawą, o którą należy zadbać, będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Pomimo że pozornie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać niegroźnym sprzętem, na którym trudno zrobić sobie coś poważnego, to jednak nie do końca tak jest.

Jeżeli pod ciężarem kilku osób coś popęka, to taka usterka może się skończyć poważnym wypadkiem. Z tego też powodu ważne jest dopuszczalne obciążenie. Musi ono być minimum 10 procent wyższe od całkowitej masy użytkowników tego sprzętu, lecz jeżeli będzie trochę więcej, to tym lepiej. Przy czym warto sprawdzić dokładnie nie tylko na sam stelaż, ale też resztę osprzętu, to znaczy liny, łańcuchy, sprężyny oraz tuleje. Każda z wymienionych części decyduje o udźwigu, ale też o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY